Receta Gatimi Me Cokollate

Posted on
Image Result For Receta Gatimi Me Cokollate

Image Result For Receta Gatimi Me Cokollate

Gr cokollat gatimi gr margarin gr djath mascarpone. Pergatitja Formojm brumin p r pet me t gjith p r b r sit e m sip rm. Peta piqet p r minuta n furr n e parangrohur n grad . Pas pjekjes, brumin e ndajm n dy pjes . Pet n e par e lyejm me fillin e par ..Perbersit gota miell lug kakao gjysme luge Pluhur pjekje gr gjalp gjysm gote sheqer pluhur vez gjysm gote badema gr okollat . Pergatitja Miellin, kakaon, pluhur pjekj n e derdhim n nj en dhe e p rziejm . Gjalpin e shkrim dhe e vendosim n nj pjat t thell s bashku me .P rb r sit gr okollat p r zierje, gr sheqer, ml qum sht, gr miell, gr lajthia te grira, gr bajame t grira, l ng limoni, gr griz , gr okollat p r zierje, ml uj . P rgatitja Ne nje ene me te madhe qesim te gjithe perbersit per pandipanjen dhe rrisim temperature te ziej derisa te trashet masa. Lengun e limonit . Si te gatuani torte me okollate Receta per embelsira nga Artigatimit.com Receta gatimi te tjera tek Na gjeni ne Facebook, Twitter dhe Instagram . Emb lsir me okollad q nuk k rkon pjekje Bajadera Bayadera recet e shpejt Duration . Kuzhina e Lules Receta Gatimi n Shqip , .P rziejm me mikser margarin n dhe sheqerin.Pastaj i shtojm vez t duke i p rzier me mikser. Pastaj i shtojm miellin,kakaon dhe pluhurin p r pjekurina. Mas n e qesim n tepsi t lyer me yndyr dhe e pjekim n temperatur *C rreth minuta.Deri sa t piqet mb lsira p rgatisim glazur n..Si t gatuajm mb lsire Kek me okollat . Receta e d rguar nga End R. dhe e vlefshme p r Konkursin e Gatimit..Biskota me cokollate jan gjithmon nj k naq si kur i shijon n m ngjes me nj got qum sht. E t shijojn m shum kur n to gjenden edhe cop za okollate.