Receta Gatimi Pa Yndyre

Posted on
Image Result For Receta Gatimi Pa Yndyre

Image Result For Receta Gatimi Pa Yndyre

P rb r sit gr miell dl jogurt vez pluhur p r pjekurina krip P rgatitja Fillimisht p rzihen vez t,pastaj i shtohen edhe p rb r sit e tjer .P rzihen mir dhe i l m t q ndrojn ashtu minuta.Pastaj i f rgojm n shum vaj duke i qitur me lug t akulloreve apo edhe lug t thjesht . P.S.Petullat n foto jan me okolad p rmbi pasi q jan .Ml qum sht pa yndyr , i ngroht lug gjelle margarin pa shum yndyr vez krip sipas shijes P rgatitja Ndani g miell. Shkrini majan e birr s n qum sht. P rziejeni me patatet, shtoni vez t dhe margarin n. Bashkojini me miellin dhe punojini me duar. L reni t pushoj p r minuta.. Perbersit vez gote kos gote uj te vaket pluhur p r pjekje Pak krip miell vaj per fergim. Pergatitja Nga perbersit,shtojme miell gradualisht derisa te mos ngjitet per duar. Brumin e qesim ne tavolinen e permillur,hollojme pete me trashesi cm dhe presim me thike te .Gr djath pa yndyre, got miell, vanilje, Pluhur pjekje, P R SHERBET gota sheqer, pika l ng limon. Hapat. Fillimisht e p rgatisim sherbetin dhe e l m t ftohet. Vez t dhe sheqerin e derdhim n nj en i tundim, ia shtojm djathin pa yndyr dhe e vazhdojm p rzierj n.. KuzhinaShqiptare.com sht platform online p r dashamir t e kuzhin s dhe ushqimit t shijsh m. do dit , stafi jon ju sjell receta t reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta k to t cilat ju mund t’i p rgatitni leht n ambientin tuaj sht piak. KuzhinaShqiptare.com sht platform online p r dashamir t e kuzhin s dhe ushqimit t shijsh m. do dit , stafi jon ju sjell receta t reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta k to t cilat ju mund t’i p rgatitni leht n ambientin tuaj sht piak.G biskota te thata pa yndyre g cokollate te zeze ose luge gjelle me kakao te hidhur te verdha veze g sheqer g gjalp filxhan caji arra te qeruara. Pergatitja Si fillim do te shkermoqim biskotat dhe arrat Ne nje ene tjeter do te punojme gjalpin me pirun sa te zbutet mire e pastaj aty i shtojme sheqerin pak nga pak.