Receta Gatimi Rizoto Me Karkaleca

Posted on

Si te gatuajme Rizoto me karkaleca receta gatimit per rizoto me karkaleca. Perberesit per persona gr karkaleca te pastruar gode uji me oriz per rizoto tufe majdanoz thelpin. Albeu.com P rb r sit per persona gr karkaleca t pastruar got uji me oriz per rizoto tufe majdanoz thelpinje hudhra koker domate t fresk t ose filxhan kafe salc domate kok rr qep t vog l arre muskat filxhan caji vaj ulliri.Ne kete recete do te shohim si te gatuajme risotto me karkaleca dhe zafferno. Zafferno eshte nje bime qe vjen nga Asia dhe perdoret shume ne recetat me oriz pasi jep nje ngjyre shume te bukur si portokalli. Shpesh receta e orizit vetem me zafferano mer emrin risotto alla milanese pasi perdoret shume ne zonen e Milanos , por sot do te shohim nje versjon ndryshe me karkaleca..Rizoto me karkaleca dhe kungull sht me t v rtet t shk lqyeshme, pasi produktet kombinojn shum m nj ra tjetr n dhe sht nj shij e p rkryer. N nj dark me meny peshku, kjo sht nj pjat e par shum e goditur dhe delikate.. Rizoto me karkaleca dhe kunguj. Recetakuzhine.net on . Receta Kuzhine me shum receta gatimi dhe receta p kuzhin n shqiptare, sht nd r faqet m t vjetra shqiptare n internet me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj. N faqen ton do t gjeni receta kuzhine nga m t .Rizoto me karkaleca. Recetakuzhine.net on . Likes! Receta Kuzhine me shum receta gatimi dhe receta p kuzhin n shqiptare, sht nd r faqet m t vjetra shqiptare n internet me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj. N faqen ton do t gjeni receta kuzhine nga m t ndryshmet .